Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş’tan 48 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı

Hektaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, hayvan sağlığı alanında yeni bir yatırım yapmaya karar verdiğini duyurdu.
Hektaş’tan 48 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı
Yorum

Hayvan sağlığı alanında 2005 yılından beri faaliyet gösteren Hektaş Ticaret A.Ş., bugünkü (27.04.2023) yönetim kurulu toplantısında, aldığı yeni yatırım kararını duyurdu. 2021 yılında Arma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi satın alarak bu pazarda yerini sağlamlaştırdığını söyleyen şirket, Ankara’da veteriner ilaçları üretimi alanında ikinci bir üretim tesisi kurmaya karar verdi.

Söz konusu tesisin toplam yatırım tutarının 48.000.000 Amerikan doları olarak bütçelendirileceği, GMP standartlarına uygun olacak şekilde inşaa edilerek hali hazırda üretimini gerçekleştirdiği ürünlerde kapasite artışına gidileceği belirtildi.

Şirket yatırımla ilgili olarak ticari mal alım satımı ile ticareti gerçekleştirilen ürün porföyünün kendi üretim tesislerinde üretilmesine, ürün portföyünün geliştirilmesine, yurt içi ve yurt dışı pazarda farklı ürün gruplarıyla yeni pazar gelişiminin sağlanmasına karar verdi.

Ankara’da yapılan yatırım kapsamında alınması talep edilen hizmetlerin, belirlenen tutar ve yüklenici firmalar özelinde, yasal mevzuat süreçleri de gözetilerek, her türlü iş ve işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verileceği belirtildi.

Hektaş hisseleri (HEKTS), gelen haberin ardından yüzde 2,50 artışla 28,48 liradan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu