Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş Özbekistan Tesisinde Sermayeyi Yükseltiyor

Hektaş Yönetim Kurulu Özbekistan Cumhuriyetinde devam eden yatırım kapsamında sermaye artırılmasına karar verdi.
Hektaş Özbekistan Tesisinde Sermayeyi Yükseltiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hektaş Ticaret A.Ş. geçen yıl Kasım ayında Özbekistan, Taşkent’te kurulan Hektaş Asia LLC’nin fabrika inşaatı nedeniyle sermaye ihtiyacını dikkate alarak, bedelli sermaye artırımı sonucunda elde ettiği fondan kullanılmak üzere, şirket sermayesinin 476.395.128.000 Özbekistan Somu’na (41.040.000 ABD doları ) yükseltilmesine karar verdi.

Söz konusu karar 26 Temmuz 2023 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında alındı.

Bir sonraki açıklamada ise söz konusu gelişmenin özeti niteliğinde, “Özbekistan Cumhuriyetinde devam eden yatırımımız kapsamında bitki koruma ve organomineral gübre üretim tesisi için yatırım hizmeti alımına yönelik sözleşme imzalanması için Hektaş Asia LLC yönetimine yetki verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Hektaş hisseleri (HEKTS) güne pozitif başladı. 29,78 liralık son kapanışın ardından açılışı 30 seviyesinden yapan şirket hisseleri, seansın ilk dakikalarında yüzde 2’den fazla yükseldi. Saat 10.24’te 30,38 liradan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu