Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş Hisseleri Güçlü Çeyreklik Bilançodan Destek Bulmadı

Güne son kapanış seviyesine yakın başlayan Hektaş hisseleri, yüksek dönem karına rağmen satıcılı bir seans geçiriyor.
Hektaş Hisseleri Güçlü Çeyreklik Bilançodan Destek Bulmadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) hisseleri haftanın ikinci işlem gününe hafif yukarıda başlasa da pozitif seyrini sürdüremedi. Seansın başlamasıyla birlikte sert geriledi ve günün devamında sakin negatiflik gösterdi. Analistler dün açıklanan finansal raporun hisseleri olumlu etkileyeceğini bekliyordu. Ancak tahmin edilen pozitif destek görülmedi.

Hektaş hisseleri saat 16.00 sularında %2,72 azalışla işlem görüyor.
Hektaş Hisseleri %2,72 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler açılışı 9,19 liradan yaptı. Ardından 8,95’e geriledi. Günün devamında bu seviyelerde gezinen hisseler, saat 14.05’te 8,92 ile günün en düşüğünü kaydetti. Haftalık bazda %1’e yakın düşüş gösteren hisselerin işlem hacmi 130.667.115 TL seviyesinde.

Son bir ayda %7 getiri sunarken, 7,99 – 9,25 arasında fiyatlandı. Yıllık dönemde ise yatırımcısının yüzünü en çok güldüren şirket hisseleri arasında yer aldı. 3,57 ile en düşüğü, 10,81 ile en yükseği gören hisseler toplamda %146 oranında prim yaptı.

Deniz Yatırım dün açıklanan finansalların hisseleri destekleyeceğini bekliyordu. Hektaş, 2021’in üçüncü çeyreğinde 526 milyon TL ile tahminlerin üzerinde satış geliri elde etti. Yıllık bazda artış oranı %123’ü gösteriyor.

176 milyon TL FAVÖK ve 84 milyon TL net kar da piyasa beklentisini aştı. Açıklamada satış gelirindeki artışın satış hacmi ve birim fiyatlardaki artıştan kaynaklandığı söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu