Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hektaş Hisseleri Finansal Duran Varlık Edinimiyle Yükseldi

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi’nin hisseleri bu akşam saatlerinde yapılan finansal varlık alımı açıklamasıyla yükseldi. Detaylar haberde;
Hektaş Hisseleri Finansal Duran Varlık Edinimiyle Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) finansal duran varlık edinimi açıklamasında bulundu.

Buna göre sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek, şirketin ürün portföyünü zenginleştirmek ve yeni iş kollarına girip yeni ürünler geliştirmek amacıyla, 2020 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda paydaşların oybirliği ile kabul edilen ve SPK tarafından gerekli izinler alınarak sermaye artırımı sonucunda elde edilen fonun bir kısmı Avustralya’da yerleşik Agriventis Technologies Pty.Ltd.’nin sermayesini temsil eden payların %51’lik kısmını elinde bulunduran Oyak Sermaye Yatırımları A.Ş.’den sahip olduğu payların tamamının 28.000.000 TL bedel karşılığında devir alınması işlemleri tamamlandı.

Hektaş Hisse Kap Açıklama Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 17.10’da yüzde 1,3 artıda duran hisseler, KAP açıklamasıyla gün içi yüksek seviyesini kaydetti.

Dün en son 15,18 lirada fiyatlanan HEKTS hisseleri, bugünkü seansa 15,25 lira ile başladı. Açılışta en yüksek 15,40, en düşük 15,22 lirayı gören hisseler, sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. TSİ 17.002dan sonra 15,61 lira ile en yüksek seviyeye çıkan hisseleri yine de kısa vadeli göstergelerde ekside kaldı.

Haftalık yüzde 6 düşerken aylık yüzde 0,50 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 98 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.