Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hektaş Borçlanma Aracı İhraç Tavanını 1 Milyar TL Olarak Belirledi

Hektaş bugün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında borçlanma aracı ihraç tavanını 1 milyar lira olarak belirlediğini duyurdu.
Hektaş Borçlanma Aracı İhraç Tavanını 1 Milyar TL Olarak Belirledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) borçlanma aracı ihracına ilişkin tavanın belirlenmesi ile ilgili yönetim kurulu kararı hakkında bildirim gönderdi.

Şirket yaptığı açıklamada, gereken borçlanma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak 1 milyar TL tutara kadar borçlanma aracı ihraç edilebileceğini açıkladı. Borçlanma yöntemlerini ise “bir veya birden fazla defada ve yurt içinde halka arz edilmeksizin, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak veya satış şekillerinin birlikte kullanılması yöntemiyle borçlanma aracı ihraç etmesi,” şeklinde açıkladı.

Borçlanma araçlarının vadesinin 48 ayı aşmayacak şekilde belirlenmesine karar verildiği söylenirken, piyasa koşullarına göre iskontolu veya kupon ödemeli olarak ihraç edilebileceği belirtildi. Ayrıca borçlanma araçlarının değişken veya sabit faizli olabileceği de ifade edildi.

Bu esaslar çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu, Takasbank ve diğer ilgili merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda düzenlenecek sözleşmeler ile ilgili her türlü evrakın şirket adına tanzim ve imza edilmesine karar verildiği açıklandı.

Bu gelişmeler yaşanırken Hektaş hisseleri (HEKTS) TSİ 17:17 sularında %3,03 oranında artıda 15,31 lirada seyretmeye başladı.
Hektaş Hisseleri %3,03 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 17 Aralık’ta 16,44 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra gerilemeye başladı. 22 Aralık’ta 11,69 liraya kadar inen hisseler, buradan yükselişe geçmeyi başardı. 28 Aralık’ta 15,48 liraya kadar yükselen hisseler, dün 15 lira seviyesinde tutunmaya çalıştı.

GCM Yatırım Banner

Dünkü işlemleri 14,85 liradan tamamlayan Hektaş hisseleri, bugüne 15 liradan başladı. Açılışın ardından kısa süreliğine 15 liranın altına inen hisseler, TSİ 13:50 sularında 15,8 liraya kadar yükseldi. Buradan gevşeyerek 15,25 ile 15,50 lira bandında hareket etti.

Hisselerdeki yukarı yönlü ivmenin güçlenmesi durumunda 15,81 ve 16,32 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 14,77 ve 14,24 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hektaş hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %20,40 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %18,91 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %168,65 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın