Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş 1,4 Milyar TL’ye Yakın Finansman Bonosu İhraç Etti

1956 yılında Adana’da kurulan ve bugün Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Hektaş, 1,4 milyar TL’yi bulan finansman bonosu ihraç etti.
Hektaş 1,4 Milyar TL’ye Yakın Finansman Bonosu İhraç Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da HEKTS koduyla işlem gören Hektaş Ticaret, borçlanma çalışmaları ile ilgili detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. Geçtiğimiz yıla yüksek kazanç oranlarıyla damga vuran şirketlerden biri olan HEKTS, iki farklı finansman bonosu ihracı kullanarak kaynak sağladı.

KAP’tan aktarılan bilgilere göre şirket tarafından nitelikli yatırımcıya ihraç edilen 1.250.000.000 TL nominal değerde 177 gün vadeli finansman bonosunu bugün içinde gerçekleştirdi.

Hektaş, diğer duyurusunda ise aynı gün içerisinde 120.000.000 TL nominal değerli 90 gün vadeli bonoyu ihraç ettiğini belirtti.

Hektaş Hisselerinde Son Durum Ne?

Hektaş 1,4 Milyar TL’ye Yakın Finansman Bonosu İhraç EttiKaynak: Paratic Piyasalar

2022 yılında yıllık yüzde 1572’ye varan kazanç oranıyla yatırımcıların gözde şirketlerinden biri olan HEKTS, 2023’ün ilk aylarında sert düşen hisseler arasında yer aldı. Yıllık kazancını bugün itibarıyla yüzde 693’e kadar düşüren hisse güne 38 TL’den açılış yaptı.

Günlük yüzde 4,3 oranında kayıp vererek 36,3 TL’ye gerileyen hisse bu seviyeye 7 Şubat’ta bulunduğu 27,8 TL bandından geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu