Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Girişim Yeni Yatırımını, TERA Bedelsiz Açıklamasını Duyurdu

Borsa İstanbul’da HDFGS koduyla işlem gören Hedef Girişim yeni yatırımını, Tera Yatırım ise temettü ve bedelsiz kararını paylaştı. İşte detaylar;
Hedef Girişim Yeni Yatırımını, TERA Bedelsiz Açıklamasını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (HDFGS), Startup Burada Fonu’na ilave girişim yatırım yapılması kararı aldığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Hedef portföy Yönetimi A.Ş. Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na 4.200.000 TL ilave girişim yatırımı yapılacağı ifade edildi.

Hedef Portföy Yönetimi A.Ş’nin kitle fonlama platformlarının yürüttüğü kampanyalara katılmak suretiyle üretim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren girişim şirketlerine yatırım yapmak üzere kurulduğu belirtildi.

Şirket 2021’de 19,7 milyon TL olan net karını 2022’de 622,7 milyon TL’ye yükseltmişti. HDFGS, günü yatay tamamlayarak kapanışını 2,7 TL’den yaptı.

Tera Yatırım

KAP üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yapan Tera Yatırım Menkul Değerler (TERA), 2022 net karından temettü verilmemesi ve pay sahiplerine yüzde 200 oranında bedelsiz pay dağıtma kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Şirket 2022’deki net karını 32,7 milyon TL’den 66,2 milyon TL’ye çıkarmıştı. TERA, günlük yüzde 1,2 düşüşle 25,9 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın