Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hedef Girişim Yatırım Kararını Duyururken, Hisseleri Ekside Fiyatlanıyor

Hedef Girişim kargo hizmeti veren Motilet İletim Çözümleri Gıda Lojistik’e sermaye artırımı yoluyla girişim yatırımı yapılmasına karar verdi.
Hedef Girişim Yatırım Kararını Duyururken, Hisseleri Ekside Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında, girişim yatırımı yapılması kararı aldı. Buna göre yurt içinde ve dışarıda kargo ve kurye hizmetleri verme faaliyetleri ile iştigal eden Motilet İletim Çözümleri Gıda Lojistik A.Ş.’ye tahsisli sermaye artırımı yolu ile girişim yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Şirketin büyüme potansiyeli gördüğü faaliyet alanlarına ve şirketlere yatırım yapma stratejisi çerçevesinde alınan karar kapsamında, tüm ortaklar ile “iştirak ve ortaklar sözleşmesi” imzalanacak.

Açıklamada, “Şirketin 56.180,00 TL olan ödenmiş sermayesinin 59.386,00 TL’na artırılması sırasında Şirketimize tahsis edilen ve şirketin %1’ine tekabül eden beheri 1 TL nominal değerdeki 600 adet D grubu paya, 700.000 TL bedelle iştirak edilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.” denildi.

Hedef Girişim’in BIST holding endeksi altında yer alan hisseleri, kayıp yönünde hareket ediyor.
Hedef Girişim Hisseleri %0,74 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

HDFGS kodlu hisseler Salı gününe 2,69 liradan başladı. Bu seviye günün en yükseği olurken, devam eden saatlerde aşağı yönde hareket etti. Saat 14.54’te %0,74 azalışla 2,68 liradan işlem görüyor.

Hisseler geçtiğimiz haftanın ikinci işlem gününden bu ana kadar olan zaman diliminde, %4’e yakın eridi. Gördüğü en düşük fiyat 2,64, en yüksek 2,88 oldu. Aylık getirisi %1 ile sınırlı düzeyde gerçekleşti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Hisselerin değeri yıllık periyotta %38 oranında yükseldi. Gördüğü dip ve tavan fiyatlar ise 1,78 ve 4,06 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu