Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 95 TL Olan Holding, ABD’de Yatırımlarını Artırdı

Sabancı Holding, ABD’deki hamlelerine devam ediyor. Holding, Fernhay Solutions şirketine yatırım yaparak yurt dışı merkezli portföy şirket sayısını 6’ya çıkardı.
Hedef Fiyatı 95 TL Olan Holding, ABD’de Yatırımlarını Artırdı
HABER GİRİŞ

Sabancı Holding (SAHOL), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Holding, kurumsal girişim sermayesi fonu Sabancı Ventures aracılığıyla, ABD merkezli Fernhay Solutions şirketine yatırım yaptı.

Fernhay Solutions, elektrikli kargo araçları, şehirlerdeki trafik sıkışıklığı, emisyon sorunları ve güvenlik alanlarında müşterilerine özel sunumlar sunuyor. Şirketin UPS ile birlikte ortak geliştirdiği çalışma olan e-Cargo bisikleti ve eWalker, toplamda 9 ülkede ve 20 şehirde kullanılıyor.

Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Gökhan Eyigün, projeler ve faaliyetlerle ilgili açıklama yaptı. Eyigün, ileri malzeme ve moblitinin odak alanları olduğunu vurguladı ve Brisa şirketlerinin bu çerçevede 2022’de gerçekleştirdi Arvento satın alımıyla çok önemli bir adım attığını söyledi.

Diğer bir şirket olan Temsa ile sıfır emisyonlu araçlar konusundaki yetkinliği günden güne yükseltirken diğer yandan akıllı mobilite adımlarıyla otomotiv odaklı bir teknoloji şirketine dönüşümünü güçlendirdiklerini paylaştı. Fernhay Solutions yatırımının da bu mobilite yolculuğunun önemli bir unsuru olacağını vurguladı.

Fernhay Solutions Başkanı Bill Wachtel, stratejik işbirliğini devam ettirmenin Fernhay Solutions’ın Türkiye pazarına girmesinin önünü açacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Sabancı Holding, Ventures aracılığıyla doğrudan yatırım yaptığı şirket sayısını 11’e, yurt dışı merkezli portföy şirketi sayısını 6’ya çıkardı.

Hedef Fiyatı 95 TL Olan Holding, ABD’de Yatırımlarını ArtırdıKaynak: Paratic Piyasalar

SAHOL, 8 Aralık saat 15.30 itibarıyla yüzde 1,2 düşüşle 61,9 TL’den işlem görüyor. Uzmanların SAHOL için beklentisi oldukça pozitif. 7 Aralık’ta hisseler için analiz yapan İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, 7 Aralık’ta paylaştığı videoda SAHOL’ün portföyde olması gereken bir şirket olduğunu belirtmişti.

İş Yatırım, 24.10 2023 tarihli önerisinde SAHOL için yüzde 52 potansiyelle 95 TL hedef fiyat verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın