Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 618 TL Olan Perakende Devinin Hisseleri Rekorda

Analistlerin radarında yer alan şirketlerden biri olan Bim’in beklentilerin üzerinde finansal sonuçlar açıkladığına dikkat çeken aracı kurumlar hedef fiyatlarını paylaştı.
Hedef Fiyatı 618 TL Olan Perakende Devinin Hisseleri Rekorda
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da perakende sektörünün öncü firmalarından olan Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS), 2023 yılının tamamına yönelik finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin rakamlarını değerlendiren aracı kurumlar, hedef fiyatlarını paylaştı.

Garanti BBVA Yatırım, Bim’in 4Ç23’te 3,3 milyar TL olan piyasa beklentisinin üzerinde 4,2 milyar TL net kar açıkladığını belirtti. Şirketin satış gelirlerinin piyasa beklentisine paralel şekilde yıllık yüzde 85 arttığına, toplam mağaza sayısının ise 12 bin 482’ye yükseldiğine dikkat çekildi.

FİLE Mobil alışveriş platformunun Türkiye’de 56 mağaza ile faaliyet gösterdiği, online satışların FİLE gelirlerinin yüzde 5’ine tekabül ettiği aktarıldı.

Bim’in açıkladığı sonuçların beklentilerin üzerinde geldiğini paylaşan Garanti BBVA Yatırım, 4Ç23 sonuçlarının hisse etkisinin olumlu olabileceğini kaydetti. BIMAS için hedef fiyat 480,8 TL’den 611,8 TL’ye yükseldi ve “endeks üstü getiri” tavsiyesi devam etti.

Vakıf Yatırım

Bim’in finansalları öncesinde son bir ayda şirket hisselerinin endeksten yüzde 4,3, son üç ayda ise yüzde 0,3 pozitif ayrıştığını belirten Vakıf Yatırım analistleri, Bim hisseleri için hisse başı fiyat hedefini 425 TL’den 544 TL’ye çıkardı. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” olan önerisi sabit kaldı.

GCM Yatırım Banner

Diğer Aracı Kurumlar

  • Yapı Kredi Yatırım: Hedef fiyat 510 TL, tavsiye “al”
  • İntegral Yatırım: Hedef fiyat 503 TL
  • Halk Yatırım: Hedef fiyat 556,9 TL, tavsiye “al”
  • Deniz Yatırım: Hedef fiyat 618,8 TL, tavsiye “al”
  • Şeker Yatırım: Hedef fiyat 525,6, tavsiye “al”
  • Alnus Yatırım: Hedef fiyat 556 TL, tavsiye “al”

Hedef Fiyatı 618 TL Olan Perakende Devinin Hisseleri RekordaKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 300 TL’den tamamlayan BIMAS, finansal sonuçlarının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. 14 Mayıs sat 13.30 itibarıyla yüzde 4,4 artışla 445 TL’ye çıkan BIMAS, yatırımcısına haftalık yüzde 7, aylık yüzde 11 ve yıllık yüzde 156 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.