Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 52 TL’ye Yükselen Şirketin Temettüsü Onaylandı!

Net karı önceki yıla göre yüzde 761 yükselen Enka İnşaat, KAP'A yaptığı bildirimde, Genel Kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 52 TL’ye Yükselen Şirketin Temettüsü Onaylandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mühendislik ve inşaat firması Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Borsa İstanbul’da yatırımcıların hissesini yakından takip ettiği şirketler arasında yer alıyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yatırımcılarını yakından ilgilendiren yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

Kısa süre açıkladığı 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunda net karını oldukça artırdığı gözlemlenen şirketin bildiriminde, Genel Kurul’un kar payı dağıtım kararına yer verildi.

Açıklamada, şirketin yönetim kurulunun, 2023 yılı karından hisse başına brüt 1.25 TL, net 1,1462001 TL nakit temettü ödenmesi teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile onaylanarak kesinleştiği bilgisi verildi.

Borsa İstanbul’da ENKAI koduyla işlem gören şirketin temettü tarihine ilişkin bir bilgi henüz iletilmedi. Temettü dağıtım tarihinin belirlenmesinde Yönetim Kurulunun yetkilendirilmesine karar verildiği ifade edildi.

Net tutarın hesaplanmasında yürürlükteki genel kar payı stopaj oranından daha düşük bir oran uygulanmasının nedeninden de bahsedildi. Yatırım indirimi istisnasına tabi kazançlar sebebiyle düşük oran uygulandığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

2023’teki net karı önceki yıla göre yüzde 761 yükselerek 16,9 milyar TL’ye çıkan şirket için TEB Yatırım, beklenti üstü net kara dikkat çekmiş ve ENKAI hisseleri için hedef fiyatını 49,59 TL’den 50,97 TL’ye çıkardığını duyurmuştu.

Deniz Yatırım ise hissenin hedef fiyatını 52 TL, tavsiyesini “al” olarak belirlediğini açıklamıştı.

ENKAI Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,69 değer kazanarak 9.142,40 puandan tamamlarken, ENKAI hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1‘lik artışla 34,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ENKAI Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Enka İnşaat hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 27,9 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın