Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 46,3 TL Olan Şirket Ağustos’ta Temettü Veriyor!

Pardus Portföy'ün hisse hedef fiyatını 46,3 TL olarak açıkladığı Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., KAP'a kesinleşen temettü dağıtım kararını duyurdu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 46,3 TL Olan Şirket Ağustos’ta Temettü Veriyor!
HABER GİRİŞ

2024 yılında 4 milyar TL net satış hedefleyen Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap sektöründe faaliyet gösteren; Borsa İstanbul’da SUWEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının onaylandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, 2023 yılı karından hisse başına brüt 0.25 TL, net 0,225 TL temettü dağıtılması teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Temettü ödemelerinin 12 Ağustos 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi verildi.

SUWEN 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu geçen ay içinde açıklayan şirket, 2023 yılında bir önceki yıla kıyasla net karında yüzde 15 azalma görürken, satışlarını yüzde 42 oranında artırmıştı.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan Pardus Portföy, bu hafta SUWEN hisseleri için hedef fiyatını 46,3 TL, tavsiyesini “al” olarak duyurdu. Raporda, mağaza sayısı artışı ve satış alanı büyümesi, e- ticaret pazarının genişlemesi, kreasyonların yenilikçi olması, yurt içi rakiplerinden hızlı büyümesi, global rakiplerinden 2024-2025 tahmini çarpanlarının yüzde 40 oranında iskontolu olmasının olumlu bulunduğunun altı çizildi.

SUWEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 3,14 değer artışıyla 10.643,58 puandan tamamladı ve tüm zamanların en yüksek günlük haftalık kapanışını gerçekleştirdi. SUWEN hisseleri de endeksle paralel hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 27,58 TL olan SUWEN hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 1,2′lik yükselişle 26,72 TL seviyesine çıkış gösterdi.

SUWEN Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Suwen Tekstil hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 23,1 ve yüzde 57,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın