Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 378 TL Olan Şirket Milyon Dolarlık İmza ile Gündemde

Yatırımcı radarındaki şirketlerden Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., KAP'a büyük çaplı yeni sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Hedef Fiyatı 378 TL Olan Şirket Milyon Dolarlık İmza ile Gündemde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsanın gözde şirketlerinden Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurduğu Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. (Enerjisa Üretim) ile gerçekleştirilen iş birliği anlaşmasının ardından şirket ile imzalanan büyük çaplı sözleşme hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KONTR koduyla işlem gören şirket, bugünkü ilk KAP bildiriminde, imzalanan mutabakat sözleşmesi kapsamında Enerjisa Üretim portföyünde yer alan depolamalı rüzgar enerjisi santrallerinin elektrifikasyon ve trafo merkezleri kurulumlarının anahtar tesliminin gerçekleştirilmesinin hedeflendiğini bildirmişti.

Akşam saatlerinde yapılan yeni bildirimde ise iki taraf arasında imzalanan büyük çaplı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, taraflar arasında Ihlamur RES Projesi kapsamında 154 kV Trafo Merkezi ve 75,6 MW RES Parkı Elektrik İşleri, Tasarım, Tedarik, Nakliye, Montaj, Devreye Alma işleri için sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin tutarının 4 milyon 680 bin dolar olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Enerji ve teknoloji sektörlerine ürün ve servisler sunan mühendislik şirketi, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olacağına da dikkat çekti.

Her iki şirketin öne çıkan kabiliyetlerini karşılıklı olarak kullanmalarına olanak tanıyacağı belirtilen mutabakat sözleşmesi ile birlikte önümüzdeki dönemlerde şirketlerin daha fazla yeni iş birliği faaliyetlerinin duyurulması bekleniyor.

KONTR Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,3 azalışla 9.166,03 puana gerilerken, haber yazımı itibarıyla biraz daha gerilemeyle 9.116,53 puanda seyrediyor.

KONTR hisseleri endeksle paralel hareket sergiliyor. Şirketin hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 3,6‘lık düşüşle 297 TL seviyesine gerileme göstermiş durumda.

KONTR Fiyatı Düşüş Sergiliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede yatırımcısını güldüren Kontrolmatik hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 21,2 ve yüzde 82,8 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.