Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 33 TL’den 61,5 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Duyurusu

Türk Telekomünikasyon A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 33 TL’den 61,5 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Duyurusu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İletişim sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Türk Telekomünikasyon A.Ş., haftanın üçüncü işlem gününde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TTKOM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, temettü dağıtılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği ifade edildi.

Türk Telekom’un; stratejik hedeflerine ulaşma, likidite ve yatırım dengesini koruyarak teknolojik üstünlüğünü sürdürecek yatırımları yapma ve bilançosunu güçlendirme öncelikleriyle şirketin borç geri ödeme planlarının, likidite ve yatırım gereksinimlerinin yanı sıra makroekonomik dengelenmenin yaşanacağı bir yılda ihtiyatlı olunmasının düşünüldüğünün altı çizildi.

Ziraat Yatırım, geçen ay içinde paylaştığı araştırma raporunda TTKOM hisseleri için hedef fiyatını ve değerlendirmelerini paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Türk Telekom’un satış gelirlerinin arttığı ve bu artışta mobil, kurumsal data ve diğer gelirlerdeki güçlü büyümelerin etkili olduğu belirtilirken, TTKOM için hedef fiyatın 33 TL’den 61,5 TL’ye yükseltildiği, tavsiyenin ise “al” olarak korunduğu ifade edildi.

TTKOM Hisselerinde Güncel Tablo Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Çarşamba gününü yüzde 0,13 değer kaybıyla 10.350,96 puandan tamamlarken, TTKOM hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 49,8 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 1,4‘lük yükselişle 49,5 TL seviyesinde tamamladı.

TTKOM Fiyatı 5 Haziran'da Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Türk Telekom hisseleri, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 24 ve yüzde 197,3 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın