Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 203 TL Olan Holdingin Kredi Notu Revize Edildi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan açıklama yapan Koç Holding, Standard & Poor’s tarafından yapılan inceleme sonucunda kredi notunun revize edildiğini duyurdu.
Hedef Fiyatı 203 TL Olan Holdingin Kredi Notu Revize Edildi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da gözdelerden biri olan Koç Holding (KCHOL) için yatırımcıları sevindirecek haber geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, kredi derecelendirme notunun güncellendiğini duyurdu.

Koç Holding, uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) Financial Services tarafından Türkiye’nin “transfer ve konvertibilite” değerlendirmesinin “B”den “B+”ya, görünümün ise “durağan”dan “pozitif”e revize edildiğini hatırlattı.

Standard & Poor’s tarafından yapılan yeni inceleme sonucunda Koç Holding’in uzun vadeli kredi notunun “BB-“ye yükseltildiği ve görünümün “pozitif” olarak güncellendiği paylaşıldı. Şirketin kısa vadeli kredi notu değiştirilmeyerek “B” olarak sabit kaldı.

Kuruluş, 1 Aralık tarihinde Türkiye’nin not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e yükseltmişti. 5 Aralık tarihinde ise S&P Ülke Reytingleri Direktörü Frank Gill, Türkiye’nin kredi notunu da yükseltebileceklerini belirtmişti.

Hedef Fiyatı 203 TL Olan Holdingin Kredi Notu Revize EdildiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

14 Aralık tarihinde BIST 100 endeksi yüzde 3,7 artarak 7813 puana yükseldi. Aynı süreçte endekse göre daha pozitif hareket eden KCHOL ise kapanışını yüzde 5,7 artışla 144,5 TL’den yaptı. Yıllık en düşük 66 TL, en yüksek 160,4 TL seviyelerini gören hissede haftalık yüzde 1,9, aylık yüzde 5,6 ve yıllık yüzde 106 oranında değer artışı gerçekleşti.

İş Yatırım, Koç Holding hisseleri için hedef fiyatını 203 TL olarak belirledi. Hissede yüzde 40 potansiyele işaret ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.