Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 20,2 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Müjdesi Geldi!

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde yönetim kurulunun 2023 yılı kar payı dağıtımına dair kararını duyurdu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 20,2 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Müjdesi Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mobilya sektörünün lider şirketlerinden biri olan Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DGNMO koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı yapılacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,2857142 TL, net 0,2571427 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Temettü tarihine ilişkin henüz bilgi verilmezken, nakit kar payı ödeme tarihinin genel kurul tarafından belirlenip onaylanmasına karar verildiği bildirildi.

Şirketin 2023 yılı faaliyet hesaplarının görüşüleceği olağan genel kurul toplantısının 28 Haziran 2024 Cuma günü yapılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Halk Yatırım, 15 Mayıs tarihinde paylaştığı raporunda DGNMO için değerlendirmelerini ve hedef fiyatını paylaşmıştı. Hisse için hedef fiyatını 16,52 TL’den 20,26 TL’ye yükselten kurum, “al” tavsiyesini koruduğunu bildirmişti.

DGNMO Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 3 Haziran Pazartesi işlem gününü yüzde 1,50 değer yükselişiyle 10.556,80 puandan tamamlarken, DGNMO hisseleri endeksle paralel yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 15 Mayıs’ta ulaştığı 16,5 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 3,2‘lik artışla 14,5 TL seviyesinde tamamladı.

DGNMO Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Doğanlar Mobilya hisseleri, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,8 ve yüzde 111 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.