Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 18,2 TL’ye Yükselen Şirketten Büyüme Adımları!

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret, KAP'a Mart 2024 dönemi mağaza açılışları ve güncel satış noktası sayısı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 18,2 TL’ye Yükselen Şirketten Büyüme Adımları!
HABER GİRİŞ

Mobilya sektörünün lider şirketlerinden biri olan Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, geçen ay içinde atılan büyüme adımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DGNMO koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Mart 2024 dönemi mağaza açılışları ve güncel satış noktası sayısına ilişkin verilere yer verildi.

Açıklamada, Mart ayı içerisinde Doğtaş markasının yurt içinde Gaziantep, Balıkesir ve İstanbul’da toplamda 3 adet; Kelebek markasının yurt içinde Kırklareli’de 1 adet mağaza açılışının gerçekleştiği bilgisi verildi.

Kelebek Mutfak ve Banyo markasının yurt içinde Balıkesir, İstanbul Başakşehir ve Erzincan lokasyonlarında toplamda 3 adet ve Lova markasının İstanbul Ispartakule’de 1 adet mağaza açılışının gerçekleşmiş olduğu bildirildi.

Ayrıca Kelebek markasının yurt dışında İngiltere’de ve Burkina Faso’da 2 adet; Lova markasının yurt dışında Moğalistan’da 1 adet mağaza açılışının gerçekleştiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

31 Mart 2024 tarihi itibarıyla satış noktası sayısının, yurt içinde 627, yurt dışında 108 olmak üzere toplam 735 satış noktasına ulaştığı iletildi.

Burgan Yatırım, DGNMO hissesi için tavsiyesini 18,22 TL hedef fiyat ile “endeks üstü getiri” olarak başlatırken, hisseyi araştırma kapsamına dahil etmişti.

DGNMO Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yeni haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,27 değer kaybıyla 9.040,87 puandan tamamlarken, DGNMO hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3‘lük çıkışla 12,05 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

DGNMO Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Doğanlar Mobilya Grubu hisseleri, kısa ve uzun vadede yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 15, yüzde 5,1 ve yüzde 67,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.