Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 164 TL’ye Yükselen Gıda Devinden Temettü Duyurusu!

Beklentilerin üzerinde çeyreklik net kar açıklayan Ülker Bisküvi, KAP'a yaptığı bildirimde 2024 yılı temettü kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 164 TL’ye Yükselen Gıda Devinden Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcının hissesini yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde olağan genel kurul kar dağıtım önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ULKER koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, temettü dağıtılmamasına dair bir karar çıktı.

Açıklamada, alanında pazar lideri olduğu vurgulanan şirketin, orta ve uzun dönemli güçlü stratejilerini daha da etkin uygulayabilmesi için kaynak oluşturulması amacıyla, kar payının dağıtılmaması hususunun Genel Kurula teklif edilmesine karar verildiği ifade edildi.

Geçen ay içinde 2023 yılı finansal sonuçlarını açıklayan şirket, bir önceki finansal dönemde 984 milyon TL olan net dönem karını yüzde 243 oranında artırarak 3,3 milyar TL’ye çıkardığını duyurmuştu.

Bilançonun duyurulmasının ardından şirket için hedef fiyatlar yukarı yönlü olarak güncellenmeye başlamıştı. Ziraat Yatırım kısa süre önce yaptığı güncelleme ile Ülker hissesi için hedef fiyatın 117 TL’den 164,1 TL’ye yükseltildiğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Hissede yüzde 36 iskontoya dikkat çeken Ziraat Yatırım, tavsiyesini “al” olarak koruduğunu duyurmuştu.

ULKER Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yerel seçimlerden sonraki ilk günü yüzde 0,17 değer artışıyla 9.157,54 puandan tamamlarken, ULKER hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6‘lık düşüşle 102,7 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ULKER Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ülker Bisküvi hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 3 civarında zarar ettirse de, yıllık bazda yüzde 229,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.