Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hazine’ye Ait Dört Taşınmazın Satışı Onaylandı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesinde bulunan taşınmaz satışlarına ilişkin karar tebliğleri, Resmi Gazete'de yayımlanarak onaylandı. Detaylar haberde;
Hazine’ye Ait Dört Taşınmazın Satışı Onaylandı
HABER GİRİŞ

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) bugün Resmi Gazete’de tebliğ yayımlayarak 3’ü Ankara’da 1’i ise İstanbul’da olmak üzere 4 taşınmazın satışına onay verdi. Böylece Hazine’ye ait olan 4 taşınmaz daha düzenlenen ihalelerde haraç mezat Özelleştirme İdaresi tarafından satılmış oldu.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne kayıtlı olasn Ankara’nın Yenimahalle ilçesinin Susuz Mahallesi’ndeki bir taşınmazın en yüksek teklif olan 7 milyon 100 bin lira bedelle satışın onaylandığı paylaşıldı.

İhalede en yüksek teklifi verenin, Kayaburun Turizm Nakliyat Taşımacılık İnşaat Temizlik Gıda Emlak Otomotiv İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti olduğu kaydedildi.

Bir diğer taşınmazın ise Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne kayıtlı olduğu ve yine Susuz Mahallesi’nde bulunduğu belirtildi. Söz konusu taşınmazın, ihalede en yüksek teklif olan 6 milyon 150 bin lira bedelle Mahmut Cüneyt Böke’ye satışının uygun bulunduğu açıklandı.

İstanbul Sarıyer’deki Kamu Taşınmazı Özelleştirildi

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne kayıtlı bulunan Susuz Mahallesi’ndeki bir diğer taşınmazın da 5 milyon 650 bin lira bedelle satışına onay verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen taşınmaz için en yüksek teklifi vereninse bir diğer taşınmazı da satın alan, Kayaburun Turizm Nakliyat Taşımacılık İnşaat Temizlik Gıda Emlak Otomotiv İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti olduğuna işaret edildi.

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Gümüşdere köyündeki bir diğer taşınmasın ise ihaleyle birlikte en yüksek teklif olan 1 milyon 480 bin lira bedelle satıldığı duyuruldu.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne kayıtlı olan ve İstanbul’daki taşınmaz için ihalede en yüksek teklif sunanınsa Faruk Morina olduğu paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.