Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜRKPATENT Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun personel alımı yapacağı bugün Resmi Gazete'de duyuruldu. İşte sağlanacak istihdam için şartlar;
Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜRKPATENT Personel Alımı Yapacak
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde çalıştırmak üzere 30, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) ise sınai mülkiyet uzman yardımcısı olarak 14 personel alımı yapacağı bugün Resmi Gazete’de duyuruldu.

Yayımlanan ilana göre İstanbul Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında istihdam edilmek üzere 5 sözleşmeli mühendis, 8 tekniker, 13 büro personeli ve 4 programcı alınacak.

Alımların KPSS puanı baz alınarak yapılacağı ve ardından sözlü sınav sonucuna göre toplamda 30 sözleşmeli personel alınacağı kaydedildi.

Son Başvuru Tarihi 16 Kasım

Sağlanacak olan istihdam için başvurular e-Devlet’te “Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “http://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılabilecek.

Başvuruların bugünden itibaren başladığı ve en son başvurununsa 16 Kasım 23.59’a kadar sadece elektronik ortamdan alınacağının bilgisi verildi. Daha sonrasında sıralamaya giren adaylar için sözlü sınavın yapılacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Sözlü sınavın yeri, günü ve saati ile ilgili bilgilerin Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu’nda yer alan “Başvurularım” sekmesinden görüntüleneceğine işaret edildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu 14 Personel Alımı Yapacak

Resmi Gazete’de yayımlanan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun istihdam duyurusuna göre toplam 14 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alınacağı açıklandı. Alımların KPSS puanı ve ardından sözlü sınav ile yapılacağı aktarıldı.

İstihdam başvurularında bulunacak kişilerin 30 gün içerisinde “www.turkpatent.gov.tr” adresinden form doldurarak yapacağı belirtildi. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sınavın yeri, şekli, tarihi ve saati ile istenilen belgelerin sınav tarihinden en az 15 gün önce TÜRKPATENT’in internet sitesinden duyurulacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.