Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havayolu Şirketi için Yeni Hedef: Yüzde 70 Getiri Potansiyeli!

Tacirler Yatırım, Türk Hava Yolları (THYAO) için beklentisini yukarı yönlü revize etti. Şirket hisse senedinde yüzde 70 artış bekliyor.
Havayolu Şirketi için Yeni Hedef: Yüzde 70 Getiri Potansiyeli!
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcıları tarafından takip edilen başlıca hisse senetleri arasında yer alan Türk Hava Yolları (THYAO) için yeni bir rapor paylaşıldı. Tacirler Yatırım tarafından paylaşılan bültende, THYAO için beklentilere yer verildi.

Aracı kurum THYAO için 12 aylık hedef fiyatını 235 TL’den 428 TL’ye yükselttiğini paylaştı. Açıklamada “12 aylık hedef fiyatımız yüzde 70 getiri potansiyeline sahiptir” ifadeleri yer aldı. Raporun paylaşıldığı gün THYAO hisseleri 255 TL seviyesinden işlem görüyor.

THYAO hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tacirler Yatırımın’ın tahmini mevcut seviyeden yaklaşık yüzde 70’lik bir yükselişi işaret ediyor. Raporda Türk Hava Yolları’nın agresif filo genişleme stratejisi, artan destinasyon sayısı, yurt dışı trafiğindeki artış eğilimi, Avrupa’nın önde gelen havacılık şirketlerine karşı geniş insan kaynağı kapasitesine dikkat çekildi.

Büyüyen filo ile yılın ilk 11 ayında gerçekleşen yoğun yolcu trafiği seyrinin güçlü büyüme beklentileri ile birlikte operasyonel karlılığı destekleyeceğini beklentisine yer verildi.

Tacirler Yatırım raporunda, “Değerlememizde Türk Hava Yolları’nın 2023T dönemi net karını yıllık bazda yüzde 73, 2024T dönemi net karını ise yıllık bazda yüzde 13 artıracağını öngörüyoruz.” tahminleri paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Raporda THY’nin 10 yıllık dönemi kapsayan büyüme stratejisi kapsamında, mevcut uçak filosunu adetsel olarak yaklaşık 2 katına çıkarma, 2022 yılında taşıdığı yolcu sayısının iki katının üzerinde yolcu taşıma ve bu yıla ait dolar bazında 2,8 katı gelir elde etme hedefi hatırlatıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.