Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havalimanından Sonra Hastane Projesi Aldı Hisseler Yeşillendi

Sektörünün lider ismi Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş., hastane projesi için nihai sözleşme imzaladığını duyurdu.
Havalimanından Sonra Hastane Projesi Aldı Hisseler Yeşillendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yakın zamanda 4 milyon euro değerindeki sözleşme haberini paylaşan Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yeni bir iş ilişkisi açıklaması geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bildirimde, Birleşim Mühendislik’in
28 Kasım 2023 tarihinde paylaştığı özel durum açıklaması hatırlatıldı.

Açıklamada, İstanbul’un Anadolu yakasında yapımı başlayan hastane projesi için Aydın Sağlık Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. ön sözleşme yapıldığına atıfta bulunuldu.

Söz konusu proje kapsamında bugün ise iki şirket arasında mekanik tesisat işleri için nihai sözleşme imzalandığı kaydedildi.

İmzaları atılan sözleşmede bedelin 5.662.000 dolar + katma değer vergisi (KDV) ve 157.426.375 TL + KDV olduğu bildirildi.

Sözleşme tutarının güncel kurla KDV dahil toplamda 390.365.610 TL olduğu belirtildi. Projenin tamamlanması için 12 aylık süre planlandığı notu düşüldü.

GCM Yatırım Banner
Birleşim Mühendislik Hisse 02.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

BRLSM koduyla işlem gören şirket hisseleri, son günlerde yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam etti.

Aralıksız 5 işlem gününde artış yaşayan hisseler yılın son gününü 23,4 TL’den kapattıktan sonra yeni senenin ilk işlem gününde kazançlarını koruyarak TSİ 12.12 itibarıyla yüzde 3 artıda 24,14 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.