Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havalimanı Devi Yolcu Sayısını Artırmaya Devam Ediyor

TAV Havalimanları Holding, yolcu sayısının Kasım’da arttığını bildirdi. Şirket hisselerinde ise son günlerdeki düşüş sürüyor. Detaylar şöyle...
Havalimanı Devi Yolcu Sayısını Artırmaya Devam Ediyor
HABER GİRİŞ

TAV Havalimanları Holding, Kasım ayına ilişkin yatırımcı bültenini paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bültende, yolcu sayısına ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre şirketin ev sahipliği yaptığı yolu sayısı Kasım’da bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15 artış kaydetti.

KAP’a gönderilen bildirime göre bu yıl genelinde hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 22, 2019’a göre yüzde 6 artış kaydetti. Bu yıl hizmet verilen dış hat yolcu sayısının ise bir önceki yıla kıyasla yüzde 25 arttığı belirtildi.

Yatırımcı bülteninde Ajet Ankara ve SunExpress’in İzmir dış hat trafiklerinin büyümeye önemli katkı yaptığı belirtildi. Sektörel beklentilerin paylaşıldığı raporda, Sunexpress’in kapasitesini iki katından fazla artırarak 2033 yılına kadar 150 uçağa ulaşmayı planladığına yer verildi.

TAVHL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımcı bülteninin paylaşıldığı dönemde şirket hisseleri TAVHL düşüş trendini devam ettiriyor. Hisse senedi günlük bazda yüzde 0,5’ten fazla kayıpla 111,8 TL’den işlem görüyor. TAVHL bu yılın Ekim ayında 139 TL’ye kadar ulaşarak tarihi zirvesine dokundu.

Devam eden günlerde hisse senedi satış baskısına maruz kalıyor. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 5 düşüş yaşamış durumda. Buna karşın 2022’den başından bu yana başlayan borsa rallisinde, TAVHL yüzde 200’ün üzerinde getiri sağladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.