Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havacılık Teknolojileri Firması THY ile İş Ortaklığını Duyurdu!

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. ile imzaladığı yeni sözleşmenin detaylarını KAP üzerinden paylaştı. Detaylar haberin devamında;
Havacılık Teknolojileri Firması THY ile İş Ortaklığını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hava yolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üreten Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. (HTTBT), Türk Hava Yolları A.O. (THY) ile yeni iş ilişkisini duyurdu.

HTTBT, THY ile Sözleşme Açıkladı

16 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, Türk Hava Yolları A.O. ile dağıtım hizmetleri ve “Crane APP” acente platformu kullanımına dair sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Taraflar arasında; şirketin Crane Acente Portalı (Crane APP) teknoloji platformu ve dağıtım altyapısının kullanımına istinaden dağıtım hizmetleri sözleşmesinin akdedildiği belirtildi.

Sözleşme uyarınca, THY uçuşlarının ve diğer ek ürün ve hizmetlerinin yetkili acenteler tarafından Crane APP kullanarak en güncel IATA standartlarına uygun şekilde satışı ve yönetiminin mümkün hale gelmekte olduğundan bahsedildi.

Sözleşme kapsamındaki havayolu içeriğinin dağıtım ve satışının, THY’nin mevcut dağıtım ve satış kanallarından bağımsız ek bir hizmet olarak gerçekleştirileceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Geçen hafta 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu KAP üzerinden duyuran şirket, üçüncü çeyrekte 39.792.482 TL net kar ettiğini ve 9 aylık toplam karın 86.597.030 TL olduğunu bildirmişti.

HTTBT Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

HTTBT hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü günlükte yüzde 1’lik düşüşle 61 TL’den kapattı.

Hitit Bilgisayar Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta sırasıyla yüzde 0,2 ve yüzde 1,6 oranında yeşil yakmış durumdayken yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 144,7 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın