Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havacılık Sektörünün Lider Şirketinden Pay Alım Açıklaması

TAV Havalimanları Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şener'in hisse alımına yönelik yazılı açıklaması paylaşıldı. Detaylar haberde...
Havacılık Sektörünün Lider Şirketinden Pay Alım Açıklaması
HABER GİRİŞ

TAV Havalimanları Holding A.Ş’nin (TAVHL), hisse alımına yönelik Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama geldi.

Buna göre yapılan açıklamada TAV Havalimanları Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sani Şener’in, TAV Havalimanları Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak ortalama 112,07 TL fiyattan 13.500 adet toplam nominal tutarlı alış işlemini gerçekleştirdiği duyuruldu.

Şener tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu işlemle birlikte TAV Havalimanları Holding A.Ş sermayesindeki paylarım/oy haklarım 01.11.2023 tarihi itibarıyla %0,0264 seviyesine yükselmiştir.”

TAV Havalimanı
Kaynak: KAP

Paylaşılan tabloya göre sahip olunan payların gün başı nominal tutarı 82.54 TL, sahip olunan oy haklarının gün başı bakiyesinin oy haklarına oranı yüzde 0,0227 olarak kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Havacılık sektörünün lider şirketinin borsada işlem gören (TAVHL) kodlu hisseleri yatırımcısına aylık  bazda yüzde 9,9, haftalık bazda yüzde 13,75 değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.