Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Havacılık Hisselerinde Hedefler Yükseldi: THYAO, PGSUS, TAVHL

Turizm sektöründeki döviz kaynaklı gelirler nedeniyle havacılık sektöründe olumlu beklenti içinde olan HSBC’den yeni bir rapor geldi.
Havacılık Hisselerinde Hedefler Yükseldi: THYAO, PGSUS, TAVHL
HABER GİRİŞ

Londra merkezli yatırım bankası HSBC, Türk havacılık sektörü için beklentilerini paylaştığı bir rapor yayımladı. Raporda, iç turizm aktivitelerinde beklenen yavaşlamaya rağmen turizm ve döviz kaynaklı gelirlerin havacılık sektörünü ön plana çıkardığı belirtildi. Sektördeki fiyatlamaların ve marjların 2024 yılı içinde bir miktar normalleşmesi ve trafik büyümesinin devam etmesi bekleniyor.

Raporda Türk Hava Yolları (THYAO), Pegasus (PGSUS) ve TAV Havalimanları (TAVHL) olmak üzere üç Türk şirketi için hedef beklentiler açıklandı.

THYAO’nun en yüksek ima edilen yükselişe (yüzde 45), en ucuz FAVÖK çarpanını (3,5x), son yıllarda güçlü bir şekilde borç azaltma ve 2024 yılında sağlam bir FCF dönemi sunma potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

3 Türk Şirketinde Hedef Fiyat Yükseltildi

3 Türk Şirketinde Hedef Fiyat Yükseltildi
Kaynak: HSBC

Rapora göre havacılık sektöründe faaliyet gösteren THYAO, PGSUS ve TAVHL için “AL” tavsiyesi korundu. 12 aylık hedef fiyatlar ise yukarı çekildi.

THYAO için hedef fiyat 223,50 TL’den 385 TL’ye, PGSUS için 773,40 TL’den 1000 TL’ye ve TAVHL için 150 TL’den 215 TL’ye yükseltildi.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl yeni yatırımların faydalarının görülmeye başlanması beklenen TAVHL için yüzde 31 getiri potansiyeli öngörülüyor. Hisse fiyatı saat 12.54’te yüzde 1,28 artışla 166,6 liradan işlem görüyor.

Dün sert düşüş göstererek endekse en büyük negatif katkı sağlayan THYAO, saat 13.16’da yüzde 3,54 değer kazancıyla 270,25 liradan işlem görüyor.

PGSUS ise yüzde 2,62 yükselişle 802 liradan fiyatlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.