Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hateks Hatay Tekstil’den Çalışanlarına 2 Hafta İzin

Deprem bölgesine yönelik açıklamalar peş peşe gelirken 1973’te Hatay’da kurulan Hateks, çalışanlarına 2 hafta izin verdi.
Hateks Hatay Tekstil’den Çalışanlarına 2 Hafta İzin
HABER GİRİŞ

6 Şubat tarihli depremler, 13 milyon vatandaşı etkilerken yaraları sarma çalışmaları sürüyor. Şirketlerden de depreme yönelik kampanya ve destekler arka arkaya geliyor. Türkiye’deki durum endişeyle izlenirken Hateks Hatay Tekstil, deprem nedeniyle çalışanlarına iki haftalık izin verdi.

Firmadan bu sabah yapılan açıklamada, “şirketimizin üretim tesislerinin yer aldığı bölgeyi etkileyen ve hepimizde derin bir üzüntü yaratan deprem felaketi nedeniyle şirketimiz çalışanlarına iki hafta süreyle izin verilmiştir” dendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruya göre şirketin üretim tesislerinde faaliyetleri tamamen durduracak ve faaliyetlere başlanmasını engelleyecek boyutta bir hasar görülmese de hasarın boyutlarını ve kapasite kullanımını detaylıca ortaya koyacak incelemelere ve alınacak tedbirlere ilişkin çalışmalar sürüyor.

Hateks Hatay Tekstil, üretim faaliyetlerine ilişkin ekipmanlarla ve yerleşkesinin kapsamlı sigorta koruması altında olsa da sigorta eksperlerinin tespit ve hasar destek çalışmalarına başladığını bildirdi.

Çalışanların işbaşı yapması ile birlikte faaliyetlere kademeli olarak başlanması planlanıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın