Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatını Yüzde 87 Artıran İlaç Şirketinden Temettü Müjdesi!

Eis Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hasılatını Yüzde 87 Artıran İlaç Şirketinden Temettü Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Eis Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., 22 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ECILC koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımı yapılacağının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 1,1800000 TL, net 1,0620000 TL temettü ödenmesi teklifinin genel kurul tarafından kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtımının tarihinin ise 5 Haziran 2024 olarak kesinleştirildiği bilgisi verildi.

ECILC Kar Payı Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Ek açıklama kısmında şu ifadeye yer verildi: “Şirketimizin genel kurul toplantısında, kar dağıtımının, yönetim kurulunun kar dağıtım önerisine uygun olarak gerçekleştirilmesine ve kar payı ödeme tarihinin 5 Haziran 2024 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Eis Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 17 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 2.739.838.000 TL net kar açıklayan şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8 oranında azalırken, hasılatı ise yüzde 87‘lik artış göstermişti.

ECILC Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,04 değer artışıyla Çarşamba gününü 10.899,28 puandan tamamladı ve tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirmeyi başardı. ECILC hisseleri ise endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 4,1‘lik yükselişle 60,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ECILC Yıllık Zirvesini Gördü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Eis Eczacıbaşı İlaç hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 23,1 ve yüzde 138,2 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.