Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 73 Artan Borsadaki Şirketten Dev Sipariş Duyurusu

Borsa İstanbul'da NETAS koduyla işlem gören Netaş Telekomünikasyon A.Ş., KAP'a yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hasılatı Yüzde 73 Artan Borsadaki Şirketten Dev Sipariş Duyurusu
HABER GİRİŞ

Son dönemde satış gelirlerinde hem TL hem dolar bazında dikkat çekici artış kaydetmeyi sürdüren bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Netaş Telekomünikasyon A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da NETAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.’den alınan siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, 780 bin dolar tutarında HGW Wifi 6 modem ve 512 bin dolar tutarında ONT siparişi alındığı bilgisi verildi.

Yeni iş ilişkisine bağlı siparişlerin ortaklık faaliyetlerine ve ciroya olumlu katkı sağlamasının beklendiği ifade edildi.

Netaş Telekomünikasyon, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu geçen ayın sonlarında KAP’ta paylaşmıştı. Şirket, yıl genelinde toplam 99.670.615 TL net kar açıklarken, hasılatın bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 73 artış göstermesi dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

NETAS Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,36 değer kaybederek 9.548,09 puandan tamamlarken, NETAS hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve düşüş gösterdi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 4,7‘lik gerilemeyle 80 TL seviyesine düşüş gösterdi.

NETAS Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Netaş Telekomünikasyon hisseleri, haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 1,8 ve yüzde 3,8 oranında kırmızı yakmış olsa da, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 134 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın