Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 15 Artan Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay!

Sermaye Piyasası Kurulu, Eksun Gıda'nın 530 milyon lira değerindeki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu onayladığını duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Hasılatı Yüzde 15 Artan Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 4 Temmuz 2024 tarihli yılın 31 numaralı bültenini yayımladı. Bültende herhangi bir halka arz onayına yer verilmezken, en çok dikkat çeken açıklama, bir şirketin sermaye artırımına onay verilmesi oldu.

Kurul, hisseleri Borsa İstanbul’da EKSUN koduyla işlem gören Eksun Gıda Tarım Sanayi’nin bedelsiz sermaye artırımına onay verildiğini duyurdu.

Bültende verilen bilgilere göre Eksun Gıda, onayın ardından 70.000.000 TL değerindeki mevcut sermayesini 530.000.000 TL artırarak 600.000.000 TL‘ye yükseltmiş olacak.

Paylaşılan tablo, sermaye artırımında kullanılacak miktarın tamamının iç kaynaklardan karşılanacağını ortaya koydu. Şirketin, önümüzdeki günlerde sermaye artırımı süreçlerine ilişkin açıklamada bulunması bekleniyor.

EKSUN Bedelsizi SPK Tarafından Onaylandı
Kaynak: SPK

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 14 Haziran’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı ilk 3 aylık dönemde 55.782.027 TL kar açıklayan şirketin, bu dönemde toplam 126.272.243 TL zarar açıkladığı; hasılatın, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15,7 oranında artış gösterdiği duyurulmuştu.

SPK ayrıca, Klimasan Klima Sanayi (KLMSN) pay piyasasına ilişkin yürütülen incelemeler sonucunda bir yatırımcıya yaptırım uygulanmasının kararlaştırıldığını bildirdi. KLMSN pay piyasası hakkında sosyal medyada paylaşımları ve KLMSN pay piyasasında gerçekleştirdiği işlemler nedeniyle bir yatırımcıya 3 milyon 390 bin 919 lira idari para cezası kesildiği bilgisi verildi.

SPK'dan İdari Para Cezası Duyurusu Geldi
Kaynak: SPK

Öte yandan, internet aracılığı ile yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği de belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın