Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hasçelik’ten 14 Milyon Euro’luk Üç Yeni Yatırım!

Türkiye çelik sektörüne yön veren Hasçelik, Kocaeli ve Konya’da hayata geçirdiği yeni yatırımlarını duyurdu.
Hasçelik’ten 14 Milyon Euro’luk Üç Yeni Yatırım!
Yorum

Hasçelik, Kocaeli ve Konya tesislerinde toplam bedeli 14 milyon Euro’yu aşan üç yeni yatırım yaptı. Çelik sektöründe 55 yıldır var olan şirket, yeni yatırımlarla birlikte Türkiye sanayisine daha yüksek kalitede, ekonomik ve verimli vasıflı çelik tedariki sağlamayı hedefliyor.

Türkiye ve dünyada birçok sektörün gelişimine öncülük eden Hasçelik, Kocaeli tesisleri sıcak tamamlama ve parlak çelik 3B kangal çekme hattı, Konya tesisi kangal çekme hatları yatırımları ile bu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Şirket, yeni sıcak tamamlama hattında üretimi tümüyle otomasyonla gerçekleştirilecek. Tamamlama hattında otomatik taşlama yapan dünyadaki ilk firma özelliğine sahip olurken tamamlama hattının aynı anda iki çelik çubuğu otomatik olarak taşlayabilen dünyanın ilk hattı olduğu açıklandı.

El ile müdahaleyi sıfıra indiren hattın, iş güvenliği konusunda da önemli gelişme sağlayacağı ifade edildi.

Hasçelik Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Naci Faydasıçok, yatırımlardaki amaçlarının müşterilerin hayatını kolaylaştırmak ve çeliğin değer yolculuğuna yön vermek olduğunu, bunları yaparken katma değerli ürünler üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

“Yeni yatırımlarımızla ülkemizdeki birçok sektörde üretimin hızlanmasında itici güç olacağız. Ülkemizin üretimine kalite artışının yanı sıra yüksek hassasiyet kazandıracağız.” diyen isim bu sayede pazardaki konumlarını yeni müşterilerle güçlendireceklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu