Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araç İçi Digital Ekranlar “Harman Kardon” ile Artık Tavanda!

Premium ses sistemleri içerisinde söz sahibi olan "Harman Kardon" ileri teknolojisini araç tavanlarına taşıdı. İşte detaylar...
Araç İçi Digital Ekranlar “Harman Kardon” ile Artık Tavanda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sizlere Toyota’nın e-Palette konseptinden sonra CES 2018’in çok renkli geçtiğini söylemiştik. Organizasyona renk katanlardan biri de ünlü ses sistemi üreticisi Harman Kardon oldu. Oluşumu 1950’li yıllara dayanan, Sidney Harman ve Bernard Kardon‘un kurduğu şirket günümüzde araç içi ve ev müzik sistemlerinde devler liginde yer alıyor.

2018 CES’de gösterilen ürünler otomobillerin değiştirilen ünite yapıları, geliştirilen sürüş asistanları ve birbirinden ilginç konseptler! Harman Kardon bu sefer farklı bir çalışmayla digital ekranı araçlarımızın tavanına taşıdı. Camlara görüntü kısmında Toyota’da arka yan camlara daha sistemsel gerçekleştirmişti.

Tavan kısımlarına yapılan yatırımlar, bugünlerde mükemmel seviyelere geldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Geçtiğimiz hafta Hyundai’de güvenlikte son noktayı koyarak hava yastığı paketini takla koruma altında cam tavan etrafına koymuştu. Otomobillerimizin lüks kıvamları daha çok yoğunlaştırıldığı için tavanlar ağırlıklı olarak gökyüzü seyri için uygun hale getiriliyor. Ferah ve iç açıcı!

Harman Kardon bu proje ismine “MoodRoof” ismini vermiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Tavan kısmında farklı grafikler eşliğinde farklı duygular yaratan konseptler Rolls Royce gibi markalarda kullanılmıştı. Burada daha çok vurgu tavanda renklerin ve desenlerin değiştirilmesiydi. Rolls Royce Phantom Serenity’de tavan desenli araçlara verilebilecek en iyi örnek.

MoodRoof gün içi stresli yaşamamızda gerçek bir rahatlatıcı unsur olabilir.

Yoğun bir günden çıktınız ve aracınıza bindiniz. Müzik ve renklerin psikolojideki önemine bakarsak Harman Kardon’un duruma baya hakim olduğunu görüyoruz.

MoodRoof’un normal olarak arka yolcuların işine yarayacak. Aracınızda makam modunda ilerliyorsanız zevkli olabilir. OLED yapı içeriği ile hayatımıza girmeye planlayan Harman Kardon, düşüncesi yönü zekice olan yeni tavan teknolojisini nerde ne şekilde kullanacak bilmiyoruz.

Lüks segmente yönelik düşündüğümüz görüntülü tavan, yine Bentley, Rolls Royce ve Aston Martin gibi İngiliz tabanlı markaların opsiyon listelerine gireceğinden eminim.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.