Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hamas’ın Eski Lideri Kritik Gün için Tarih Verdi

Hamas'ın eski lideri Halid Meşal, cihat çağrısında bulunarak o gün için Müslümanları ayağa kalkmaya çağırdı. Detaylar haberde...
Hamas’ın Eski Lideri Kritik Gün için Tarih Verdi
HABER GİRİŞ

Hamas’ın eski lideri Halid Meşal’den çatışmaların gerilimini artıracak bir açıklama geldi. Katar’dan açıklamada bulunan Meşal, cihat çağrısında bulundu.

İslami Direniş Hareketi’ni (Hamas) 2004’den 2017’ye kadar yöneten Halid Meşal, Cuma günü için cihat çağrısında bulunarak Müslümanları ayağa kalkmaya çağırdı.

Meşal, “Cuma günü Arap ve İslam dünyasının meydanlarına ve sokaklarına gitmeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Ürdün, Suriye, Lübnan ve Mısır hükümetlerinin ve halklarının Filistinlileri destekleme konusunda daha büyük bir görevi olduğunu söyleyerek, “ Bu bir hakikat anıdır ve sınırlar size yakın, hepiniz sorumluluğunuzu biliyorsunuz.” dedi.

Washington DC merkezli Orta Doğu Medya Araştırma Enstitüsü (MEMRI) , Meşal’in 13’üncü Cuma ayaklanması çağrısının bizzat Hamas tarafından da yinelendiğini kaydetti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.