Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haluk Görgün Savunma Sektörünün Tarihi İhracat Rekorunu Duyurdu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma sanayii sektörünün tarihi aylık ihracat rekorunu kırdığını duyurdu. Detaylar haberde;
Haluk Görgün Savunma Sektörünün Tarihi İhracat Rekorunu Duyurdu
Yorum

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma sanayii sektörünün, geride kalan Temmuz ayında 657,5 milyon dolarlık ihracata imza atarak tarihi aylık ihracat rekorunu kırdığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Görgün, milli gücü ve desteği arkasına alan savunma sektörünün, bir rekoru daha Türkiye’ye armağan ettiğini ifade etti.

Savunma ve Havacılık Sektörü İhracatında Önemli Artış

Savunma Sanayii Başkanı, sektörün tarihi aylık ihracat rekorunu kırmasının yanında bu yılın savunma ve havacılık sanayii sektörü ihracatında da önemli seviyelere ulaşıldığı bilgisini verdi.

2023 yılının ilk yedi ayı göz önüne alındığında toplam savunma ve havacılık sanayii sektörü ihracatının 3 milyar doların üzerine çıktığını ifade etti.

Haluk Gorgun Tweet
Kaynak: Twitter / @halukgorgun

“Rekorlar Kıran Firmalarımızı Tebrik Ederiz”

Açıklamasının devamında, savunma teknolojilerinde Türkiye’nin dünyaya sunduğu güvenin yansımalarının süreceğine inandığını kaydetti.

Görgün, paylaşımının son kısmında ise “Omuz omuza çalışarak rekorlar kıran firmalarımızı ülkemize sundukları katma değer için tebrik ederiz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yakın zaman önce yaptığı açıklamada Türkiye’nin, dünyada savaş gemisi yapabilen 10 ülkeden biri konumunda olduğunu belirtmişti.

Yılmaz, savunma sanayinde 2028 perspektifinde 10 milyar doları aşan bir ihracat hedefine sahip olunduğunu ifade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu