Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halkbank Kadınların Yanında! Milyar TL’lik Destek Sağladı

Üreten Kadınlar Yarışması'nda konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilere milyarlık destek sağlandığını açıkladı. Detaylar haberde...
Halkbank Kadınların Yanında! Milyar TL’lik Destek Sağladı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye Halk Bankası A.Ş, bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Üreten Kadınlar Yarışması’yla Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerini ödüllendirdi. Törende konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bankanın 85 yıldır milli ekonomiye katkı sunduğunu, Üreten Kadınlar Yarışması’nın kadın girişimcileri desteklemek amacıyla geleneksel hale getirildiğini belirtti.

Türk Bankacılık sektöründe kadın girişimcilere kullandırılan kredi bakiyesinin yüzde 48’ini Halkbank’ın üstlendiğini belirten Arslan, bu kapsamda bugüne kadar 208 bin kadına 51 milyar TL finansal destek sağlandığını bildirdi. Türkiye’nin üreten kadınlarına sağlanan destekle yatırım, üretim, istihdam ve ihracat ortamının gelişmesine katkı sunulduğunu bildirdi.

Müdür Arslan, ihracatta kadın izi projesini hayata geçirdiklerini ve kadınların her alanda güçlenmesini destekleyerek markalaşmaya önem verdiklerini belirtti.

Küresel ticaretin önemli bir parçası olan e-ihracat, artık kadın girişimcilerin de rekabette etkin bir şekilde yer aldığı bir alan haline geldiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın