Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzıyla Tarihi Rekor Kıran Şirketten Sürpriz Temettü Kararı!

Halka arzıyla büyük ilgi gören Borlease Otomotiv A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde kar payı dağıtılmasına karar verildiğini duyurdu. Detaylar;
Halka Arzıyla Tarihi Rekor Kıran Şirketten Sürpriz Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ

Halka arzındaki 4 milyon 301 bin 297 olan katılımcı sayısıyla rekora imza atan Borlease Otomotiv A.Ş., bugün yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararını açıkladı.

BORLS’ten Sürpriz Temettü Kararı

Borsa İstanbul’da BORLS koduyla işlem gören ve operasyonel filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Otomotiv A.Ş, yönetim kurulu toplantısı sonucunda 2022 yılı karından hisse başına brüt 0,5000819 TL, net 0,4500737 TL nakit temettü ödenmesine karar verildiğini açıkladı.

KAP bildiriminde, şirketin 2022 yılı faaliyetleri sonucunda nakit kar payı dağıtılmasına karar verilen toplam tutarın 84.363.818,25 TL olduğu belirtildi.

Açıklamada temettü tarihine dair bir bilgi verilmedi. Söz konusu kararın Genel Kurul onayına sunulacağı bilgisi verildi.

Borlease Otomotiv Temettü Tablosu
Kaynak: KAP

Şirketin halka arzında bireysel yatırımcılardan tahsisatın 2,87 katı, kurumsal yatırımcıların da tahsisatın yaklaşık 10 katı talep iletilmişti.

GCM Yatırım Banner

Borlease Otomotiv halka arzı, hisse dağıtımının yapıldığı 4 milyon 222 bin 601 yatırımcı sayısı ile tüm zamanların en fazla yatırımcıya ulaşan halka arzı olma unvanını elde etmişti.

BORLS Hisseleri Haftayı Yükselerek Kapattı

BORLS hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 4,4’lük yükselişle 39 TL seviyesinde kapattı.

Borlease Otomotiv Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 1,6, aylıkta ise yüzde 15,9 oranında getiri sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.