Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzı Yarın Başlayacak Şirket Yönetiminden Açıklama

Batı Ege GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çelik, şirketin 290 milyon TL sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edileceğini belirterek, kaynağın nerede kullanılacağını açıkladı.
Halka Arzı Yarın Başlayacak Şirket Yönetiminden Açıklama
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), geçen hafta üç tane şirketin halka arzına onay verdi. Bunlar Çates Elektrik Üretim, Şeker Yatırım Menkul Değerler ve Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak sıralanıyor.

Her üçünün de talep toplama işlemi bu hafta içinde gerçekleşecek. Batı Ege GYO’nun talep toplama işlemi yarın başlıyor. 30 Kasım ve 1 Aralık olmak üzere iki gün sürecek talep toplama sürecinde, şirketin 290 milyon adet lotu 3 TL’den halka arz edilecek.

Katılım endeksine uygun olmayan şirketin payları BEGYO kodu ile borsa kotunda yer alacak.

Batı Ege GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, halka arzdan elde edilecek kaynaklarla şirketin içinde bulunduğu kısa ve uzun vadeli yükümlülüklerin ortadan kaldırılacağını söyledi.

Batı Ege GYO’nun 2014 yılında kurulduğunu ve ilk işlerine Denizli’de 228 bin metrekare arazi yatırımı yaparak başladıklarını ifade etti. Bu arsa üzerinde inşa edilen 1100 konuttan 900 tanesinin tamamlandığını, diğer bir deyişle projenin yüzde 94,5’inin tamamlanmış durumda olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu arazi içinde konutlardan, alışveriş merkezine, ticari birimlerden sosyal alanlara kadar farklı amaç için kullanılan yapılar olduğunu açıkladı.

Karma bir yapıya sahip olan projenin 8 bin metrakarelik alana sahip olduğunu, birçok yerel ve küresel markaları bünyesinde barındıran bir ticari alan kompleksi olduğunu aktardı.

İlerleyen süreçte burada yer alan gayrimenkullerden elde edilecek kira gelirleriyle bir başka gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinin sürdürüleceğini sözlerine ekledi.
(Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın