Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzda Sonuçlar Açıklandı: Kuzey Boru (KBORU) Kaç Lot Verdi?

Hafta içinde talep toplama işlemi gerçekleştirilen Kuzey Boru halka arzında dağıtım sonuçları belli oldu. İşte dağıtılan lot sayısı…
Halka Arzda Sonuçlar Açıklandı: Kuzey Boru (KBORU) Kaç Lot Verdi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada bu hafta talep toplama işlemi gerçekleştirilen bir halka arzın daha sonuçları belli oldu. 7-8 Aralık tarihlerinde taleplerin toplandığı Kuzey Boru (KBORU) halka arzında dağıtılan lot sayısı, yatırımcıların hesaplarına yatmaya başladı.

İki gün boyunca toplamda 24.000.000 TL nominal değerli paylarının tamamını eşit dağıtım yöntemiyle halka arz eden yatırım şirketinin hisse fiyatı 36,20 TL olarak belirlenmişti.

Halka arzda sermaye artırımı yöntemiyle 20.000.000 TL nominal değerli pay ve 4.000.000 TL nominal değerli payın ortak satışı yöntemiyle dağıtıldı. KBORU’nun halka açıklık oranı yüzde 24 olurken, büyüklük 868,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

Yatırımcıların hesaplarına yatan miktara göre KBORU halka arzında maksimum 7 (253 TL) lot dağıtıldı. Kısa zaman içerisinde resmi bilgilerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanması bekleniyor.

KBORU’nun borsada ne zaman işlem göreceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak hisse senedinin bu hafta içinde borsada işleme açılması bekleniyor.

Şimdi Kayıt Olun

Bu hafta talep toplama işlemi gerçekleştirilen bir diğer halka arz olan Mega Metal’in sonuçları da açıklandı. MEGMT’de yatırımcılara 12-13 lot dağıtım gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.