Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Spor Teknolojisi Şirketinden Önemli Yurt Dışı Adımı!

Bu yıl halka arz olan Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde Hollanda merkezli yeni bir şirketin kurulduğunun bilgisini verdi. Detaylar;
Halka Arz Spor Teknolojisi Şirketinden Önemli Yurt Dışı Adımı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de yaklaşık 10 milyon, Match en Direct’le Fransa’da 4,8 milyon aylık kullanıcıya ulaşan dijital spor markası Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş., yurt dışı operasyonlarını büyütmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Bu yılın ilk ayı içinde gerçekleşen halka arzına toplamda 31,5 kat talep gelen şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) maddi duran varlık edinimine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, yönetim kurulunun 08 Aralık 2023 tarihli kararı ile şirketin yurtdışı operasyonlarını büyütmek amacıyla yüzde 100 hissedarı olacağı, Hollanda merkezli ve 20 bin euro sermayeli M Sports B.V.’ nin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Şirket, bugünkü bir diğer KAP bildiriminde ise bağlı ortaklık temettü ödemesi hakkında bilgi verdi.

Bağlı ortaklık Activaweb SAS tarafından Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş.’ ye 3 milyon euro brüt temettü dağıtılmasına karar verildiği ve vergiler düşüldükten sonra oluşan 2 milyon 550 bin euro net temettü tutarının şirket kayıtlarına geçmiş olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Vergiler sonrası net temettü tutarının konsolide finansal tablolar üzerinde herhangi bir etkisinin bulunmamakta olduğu da ifade edildi.

MACKO Hisseleri Haftayı Nasıl Kapattı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 2,67 değer kaybıyla tamamladı. MACKO hisseleri, endekle paralel hareket ederek günü düşüşle tamamladı.

MACKO hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,7’lik düşüşle 66,4 TL seviyesine geriledi.

MACKO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 12,2 ve yüzde 30,7 oranında zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.