Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Sırasına Giren Girene! Hazırlıklar Başladı

Yatırımcıların halka arzlara olan ilgisi azalırken, şirketler halka arz olmak için sıraya girdi. Babacan Holding'den halka arz planı yapıldığına dair açıklama geldi. Detaylar haberde...
Halka Arz Sırasına Giren Girene! Hazırlıklar Başladı
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların halka arzlara olan ilgisi azalmış olsa da şirketlerden halka arz olma açıklamaları gelmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su yeni halka arzların geleceğini açıklanmasından sonra bugün başka bir şirketten yeni açıklama geldi. Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan halka arz planı yaptıklarını açıkladı.

CNBC-e’ye konuşan Babacan, holdingin halka arzına yönelik çalışmaların geçen yıl Eylül ayından beri devam ettiğini söyledi. Şirketi Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapacak hale getirdiklerini aktardı.

Süreç hakkında konuşan Babacan, “Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) onayı sürecimizi tamamlayınca önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde hedefimiz halka arz yapmak. Şirket büyüklüğümüz 10 milyar TL. Bunun yüzde 25’i oranında 2,5 milyar TL’lik bir halka arza hazırlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında KDV düzenlemesinin gerekli olduğunu belirten Babacan, ilk ev sahibi olanların yüzde 20 KDV ile zorlandığını söyledi.

Babacan Holding Hakkında

2002 yılında kurulan Babacan Holding, başta gayrimenkul, enerji, turizm ve lojistik sektörleri olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyette bulunmaktadır.

GCM Yatırım Banner

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre geliştirdiği kalite odaklı özgün iş modelleriyle ayrışıyor. Faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi entegre çözümleriyle tüm paydaşlarına ve topluma güven ile sürdürülebilirlik temelinde hizmet sunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.