Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yeni Halka Arzlara Hazırlanıyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Burak Kutluğ, yeni halka arzların geleceğine dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yeni Halka Arzlara Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Ağaoğlu Şirketler Grubu enerji sektöründeki çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şirketin bu alandaki şirketlerinden biri olan Tatlıpınar Enerji geçen yıl Ağustos ayında halka arz olmuştu. Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su ve Tatlıpınar Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kutluğ, yeni halka arzların olabileceğine yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CNBC-e canlı yayınına katılan Kutluğ, şirketin elektrikli araç şarj istasyonları konusundaki planlarını paylaştı. Bunun yanında Borsa İstanbul’da halka arza çıkabilecek yeni Ağaoğlu Grubu şirketlerinin de olabileceğini söyledi.

Kutluğ, “”Umuyorum ki Agaoglu GYO’yu sene sonu olmadan halka açık görmüş olacağız. İnovatif bir GYO düşünüyoruz. Ağaoglu GYO’dan sonra birkaç halka arz daha gelecek.” açıklamasında bulundu.

Ağaoglu Grubu’nda başka halka arzların planlandığını aktardı. Ayrıca gayrimenkul yatırım fonu kurma planlarının olduğunu söyledi.

Geçen yıl Ağustos ayında halka arz olan Tatlıpınar Enerji (TATEN) hakkında konuşan Kutluğ, Balıkesir yatırımının üçüncü çeyrekte devreye girmiş olacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bursa ve Yalova projeleri için finansman görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. Tatlıpınar Enerji’nin yılın ilk çeyreğine yönelik finansal sonuçları hakkında konuşan Kutluğ, varlıkların yüzde 10 arttığını söyledi.

Bunun yanında hasılatta yüzde 30’a yakın, karlılıkta yüzde 75’e yakın bir artış olduğunu söyledi.

Kutluğ, “Rakamların iyi olduğunu söyleyebilirim. Şirketin ilk çeyrekte 132 milyon TL kar elde ettiğini bildirdi. Büyümekte olan bir şirket, asıl yansımalarını sonraki bilançolarda daha iyi göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TATEN Hisseleri Yatırımcıya Kaybettiriyor

Geçen yıl Ağustos ayında 22,50 TL’den halka arz olan TATEN hisseleri, Eylül 2023’te 85 TL’ye kadar yükselmişti. Bu seviyeyi koruyamayan hisseler yılı 30,78 TL’den kapattı.

2024’e güçlü bir başlangıç yapan hisseler sonrasında kırmızı mumları yaktı. Hisseler aylık bazda yüzde 2,77’lik prim yaparken, haftalık bazda yüzde 5’ten fazla kaybettirdi. Yazım sırasında yüzde 0,98’lik düşüş ile 30,34 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.