Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Reddedildi! SPK Holdinge Onay Vermedi

Global Yatırım Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada GFS Holding’in halka arzının SPK tarafından uygun bulunmadığını duyurdu.
Halka Arz Reddedildi! SPK Holdinge Onay Vermedi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), neredeyse her hafta halka arz olmak isteyen şirketlerin başvurularını onaylayarak söz konusu şirketlerin Borsa İstanbul’a girişi için kapıları açıyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arzlar büyük ilgi görüyor.

Global Yatırım Holding A.Ş (GLYO), yüzde 100 ortaklığı olan GFS Holding A.Ş’nin halka arz başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından uygun bulmadığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Nisan ayında yapılan başvuruya dikkat çekildi.

GFS Holding’in tek hissedarının ve iki bağlı ortaklığından birinin halka açık olması, 2021 yılının sonlarında kurulmasına bağlı olarak 2021 yılı faaliyetlerinin 2021 mali tablolarına tam olarak yansımaması ve bu kapsamda halka arz kriterinin sağlanmaması gerekçeleriyle SPK tarafından uygun bulunmadığı belirtildi.

“Halka Arzda Kararlılık Devam Ediyor”

Global Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada GFS Holding’in 2023 yılsonu mali tablolarının hazırlanmasının ardından halka arz için gerekli finansal kriterlerin tümünün sağlanmış olacağı aktarıldı.

SPK’nın yazısındaki diğer gerekliliğin de ikmal edilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasının değerlendirildiği paylaşıldı. Halka arza yönelik niyetin ve kararlılığın devam ettiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.