Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halka Arz Öncesi Ebebek CEO’sundan Açıklama Geldi

Halka arz edilecek olan ebebek’in talep toplama işlemleri öncesinde şirket CEO’sundan açıklama geldi. Şirketin halka arz gelirlerinin nereye aktarılacağı açıklandı.
Halka Arz Öncesi Ebebek CEO’sundan Açıklama Geldi
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) geçen hafta yayımladığı bültende, Ebebek Mağazacılık’ın halka arzına onay verildiğini duyurması ve yarın itibarıyla talep toplama işlemlerinin gerçekleştirileceği haberinin paylaşılmasının ardından şirket Grup CEO’su Halil Erdoğmuş, halka arz açıklaması yaptı.

EBEBK hisse koduyla ilk kez borsaya girecek olan şirketin büyüme potansiyeline vurgu yapan Erdoğmuş, “Finansal performansımız sadece Türkiye’deki başarımızı değil, aynı zamanda uluslararası pazarlara genişleme kapasitemizi de yansıtıyor. Halka açılmayla bu güçlü temeli daha da genişletmeyi, yeni pazarlara girişi hızlandırmayı ve yatırımcılarımızla değer yaratmayı hedefliyoruz” diye ifadede bulundu.

30 Ağustos resmi tatil olduğu için Eylül ayına sarkan ve 29,31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde sürecek olan talep toplama işlemlerinin ardından yüzde 25’lik hissesini Borsa İstanbul’da işleme koymaya hazırlanan ebebek’in halka açılmasının güçlü bir şirketin yeni başarılara imza atması şeklinde yorumladı.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda şirket ilkelerinin olduğunu ve bu ilkelerden borsada da ödün vermeyeceklerini belirterek, halka arz gelirlerinin büyük kısmını mağazalaşma ve online kanal yatırımlarına aktaracaklarını açıkladı.


Söz konusu yatırımlarda yenilenebilir enerjiye dönük harcamaların da olduğunu söyleyen Erdoğmuş şöyle ekledi:

“İngiltere’de online satış operasyonlarımıza Kasım 2022 itibarıyla başladık ve önümüzdeki dönemde hem kıta Avrupası’nda hem de Ortadoğu’da yeni pazarlara giriş yapmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirliğe verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak halka arzdan elde edilecek fonun yüzde 10’unu yenilenebilir enerji yatırımlarına, özellikle güneş enerjisi projelerine ayıracağız. Böylece enerji giderlerimizi önemli ölçüde düşürmüş ve dolayısıyla operasyonel verimliliğimizi daha da artırmış olacağız.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu