Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Tarım Devinden Faaliyetleri Genişletecek Hamle!

Borsa İstanbul'da GRTRK koduyla işlem görmekte olan Graınturk Tarım A.Ş., KAP'a lojistik faaliyetlerinin genişletilmesini amaçlayan hamlesini duyurdu. Detaylar;
Halka Arz Olan Tarım Devinden Faaliyetleri Genişletecek Hamle!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulusal ve uluslararası platformda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet gösteren, Nisan ayında halka arz sürecini tamamlayan Graınturk Tarım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 44 milyonluk bir satın alma işlemine dair bilgilendirmede bulundu.

GRTRK’ten 44 Milyonluk Satın Alma Hamlesi

Ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleri ile faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtianın büyük bir kısmının alım-satımını ve işlemesini gerçekleştiren şirket, KAP bildiriminde yeni iş makinesi alımının detaylarını paylaştı.

Açıklamada, Graıntürk Tarım A.Ş.’nin yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti.’nin nakliye filosunu güçlendirmek amacıyla 13 adet iş makinesi alımı için sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Yapılan yatırım ile bağlı ortaklığın lojistik anlamda faaliyetlerinin genişletilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Sözleşme bedelinin tutarı ise 44 milyon 850 bin Türk Lirası olarak bildirildi.

GCM Yatırım Banner

18-19 Nisan 2023 tarihleri arasında sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemiyle Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da halka arz işlemi gerçekleşen şirketin halka arz büyüklüğü 440.000.000 TL olarak gerçekleşmişti.

Graınturk Tarım A.Ş., geçen ayın başlarında ise 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmış ve şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karı, önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 63 artış göstermişti.

GRTRK Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem gören şirketin hisseleri, haftanın son işlem gününde, haber yazımı itibarıyla yüzde 0,8 düşüşle 35,8 TL seviyesinde görüyor.

Grainturk Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

GRTRK, haftalık grafikte yüzde 7,8 oranında kırmızı yakarken aylık bazda ise yatırımcılarına yüzde 9,2 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.