Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Şirketten Üretimi Artıracak Projede Önemli Adım!

Ağustos 2023 döneminde halka arz olan Ofis Yem Gıda San. ve Tic. A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Samsun'daki yatırıma dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Halka Arz Olan Şirketten Üretimi Artıracak Projede Önemli Adım!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da OFSYM koduyla işlem gören Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu bildirimde Samsun’da devam eden projesine dair bilgilendirmede bulundu.

Yapılan açıklamada, şirketin aktifinde bulunan Samsun Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 25 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde üretim tesisi yapmak amacıyla yapılan yapı ruhsatı başvurusunun 3194 sayılı İmar Kanunu’nun ilgili maddelerine göre tamamlandığı belirtildi.

Söz konusu ruhsatın 7.295.22 metrekarelik kapalı alana yönelik verildiği ifade edildi.

Şirket, kısa süre önce yaptığı bir diğer KAP bildiriminde Adana ilinde devam etmekte olan fabrika yatırımının son durumu hakkında bilgiler vermişti.

Saha betonu hariç betonarme imalatları, çelik konstrüksiyon üretim binası, makine montajı gibi kritik aşamaların büyük ölçüde tamamlanmış olduğu, elektrik/elektronik tesisatı yapımında ön hazırlığa başlandığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Genel proje tamamlanma oranının yüzde 80 seviyelerine ulaşmış olup, fabrikadaki tahmini deneme üretimine 2024 yılı birinci çeyrek sonu itibarıyla başlanmasının planlandığı ifade edilmişti.

OFSYM Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,06 değer artışıyla 7.624,29 puandan tamamlarken OFSYM hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Şirket hisselerinin değeri günlük yüzde 6,2’lik yükselişle 43,9 TL seviyesine çıktı.

OFSYM Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, haftalık grafikte yüzde 17,1’lik yeşil görünümüyle yatırımcılarını güldürürken hisselere aylık bazda bakıldığında ise yüzde 18,2 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın