Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Otomotiv Şirketinin Endeksleri Belirlendi

Halka arzında yüksek katılım gören Borlease Otomotiv’in yarından itibaren borsada başlayacak olan hisse işlemlerine ilişkin Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.
Halka Arz Olan Otomotiv Şirketinin Endeksleri Belirlendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların halka arzını yakın takibe aldığı şirketler arasında gelen Borlease Otomotiv A.Ş.’nin 19 Ekim 2023 tarihinden itibaren borsada işlem göreceği endeks bilgilerine dair Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama paylaştı.

11-12-13 Ekim 2023 tarihleri arasındaki talep toplama işlemleri gerçekleşen ve halka arzda toplam 4.301.297 yatırımcıya ulaşarak 4 katı aşkın talep gören şirketin Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı kaydedildi.

Halka arz birim fiyatı 25,29 TL olarak belirlenen ve BORLS hisse koduyla işlem görmeye başlayacak olan şirketin fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 31 olarak belirlendiği açıklandı.


Açıklamada, “Borlease Otomotiv payları, 19/10/2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Hizmetler ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 168.700.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 31 olarak dikkate alınacaktır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.