Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan GYO Şirketinden Yeni Sözleşme Duyurusu Geldi!

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP bildiriminde kentsel dönüşüm projesi kapsamında imzalanan yeni sözleşmeyi duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Halka Arz Olan GYO Şirketinden Yeni Sözleşme Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın Ekim ayı içinde halka arz olan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 17 Ocak tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında imzalanan yeni sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MHRGY koduyla işlem gören şirketin açıklamasında Ataşehir’deki proje kapsamında imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

İstanbul, Ataşehir’de toplamda 26 parsel ve 8.839,80 metrekare yüzölçümüne sahip arsa mahiyetindeki taşınmazlar üzerinde konut ve ticari alanların yer aldığı bir kentsel dönüşüm projesi geliştirilmesi kapsamında 20 kat maliki/arsa sahibi ile noter huzurunda sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Arsa sahipleri ile şirket arasında yüzde 55’i arsa sahiplerinde, yüzde 45’i şirkette olacak şekilde oransal dağılıma uygun kat karşılığı sözleşme imzalandığı belirtildi.

Geliştirilecek projenin toplamda 5 ada, 51 parsel ve 15.164,25 metrekareyi kapsamakta olduğu ve diğer kat malikleri/arsa sahipleri ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

MHRGY Hisseleri Yükselişte

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,10 değer kaybederek 8.024,37 puandan tamamlarken MHRGY hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 2,4’lük yükselişle 5,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

MHR GYO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık ve aylık bazda hisselerin performansına bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 9,4 ve yüzde 12,6’lık getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın