Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz: Oba Makarnacılık Bu Tarihte İşleme Başlıyor

Halka arz süreciyle yatırımcıların gündemine yerleşen Oba Makarnacılık’ın Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı açıklandı. İşte detaylar;
Halka Arz: Oba Makarnacılık Bu Tarihte İşleme Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da yatırımcılar Şubat ayında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz için onay alan şirketlere odaklandı. 22-23 Şubat tarihinde 39,24 TL’den talep toplayan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret’in (OBAMS) işlem tarihi açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapan Borsa İstanbul, Oba Makarnacılık’ın 96.336.345 TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığını belirtti ve şirketin sermayesini temsile den 479.421.759 TL nominal değerli payların kotaya alındığını aktardı.

Halka arz edilen şirket paylarının 01.03.2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 39,24 TL/pay baz fiyatla “OBAMS” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacağı açıklandı. İlgili sırada maksimum emir değerinin 1.000.000 TL olarak belirlendiği ifade edildi.

Şirketin halka arz sonuçları 26 Şubat tarihinde açıklandı. Oba Makarna payları 4,9 kat talep gördü ve yatırımcılara yaklaşık 15 lot dağıtım yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.