Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Mesajları Havada Uçuştu: Davos’ta Açıkladılar

Koç Holding, Sabancı Holding, Aydem Yenilenebilir Enerji ve Limak Holding Davos Zirvesi’nde yatırımlar ve halka arzlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
Halka Arz Mesajları Havada Uçuştu: Davos’ta Açıkladılar
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un önde gelen şirketleri İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı. Şirketler, yaptıkları yatırımlar ve şirketlerin hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, iklim değişikliğine değindi ve bu konuda atılan adımları paylaştı. Dijital teknolojileri ve inovasyonu düşük karbon ekonomisine geçiş için önemli araçlar olarak gördüklerini vurguladı. Çakıroğlu, çok uzun süredir iklim değişikliğini önemli bir iş riski olarak tanımladıklarını, bu konuda aktif yatırımlar yaptıklarını dile getirdi.

Bu yetkinlikler çerçevesinde müşteriler için yeni ürünler tasarladıklarını, bunun rekabetçi avantaj getirdiğini söyledi.

Sabancı Holding

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, Davos Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda halka arza yönelik mesajlar verdi. Enerjisa Üretim’in tamamen yenilenebilir bir fabrika haline geldiğini, devasa projeleri hızlıca hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Enerjisa Üretim’in halka arz için hazır olduğunu, şirketin değerinin çok büyüdüğünü vurguladı. Zaimler, “Halka arza her zamankinden daha hazırız.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusunda muazzam bir potansiyele sahip olduğunu, Türkiye’nin yakın zamanda gerçek maliyetli fiyatlandırmaya geçebileceğini paylaştı.

Aydem Yenilenebilir Enerji

Aydem Yenilenebilir Enerji CEO’su İdris Küpeli, Davos Zirvesi’nde şirketin hedeflerine yönelik açıklama yaptı.

Hedeflerinin hibrit güneş enerji santralinde kapasitelerini 2 bin megavata çıkarmak olduğunu söyledi.

Limak Holding

Henüz halka açık bir şirketi bulunmayan Limak Holding, Davos Zirvesi’nde bu konuya değindi. Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, yenilenebilir enerji ve çimento alanında 2024’te 2 halka arz planladıklarını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.