Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz İyi Geldi: Astor Bilançoyu Uçurdu

Sene başında gerçekleştirdiği halka arz süreciyle gelir tablosuna artı yazan Astor Enerji, beklenti üstü bilanço gerçekleşmeleri açıkladı. Detaylar haberde;
Halka Arz İyi Geldi: Astor Bilançoyu Uçurdu
HABER GİRİŞ

Dev anlaşma haberleriyle öne çıkan Astor Enerji A.Ş., yılın üçüncü çeyrek bilançosuna ilişkin tahmin ve gerçekleşmeleri açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden halka arz fiyatının belirlenmesinde esas alınan varsayımlara ilişkin gerçekleşme ve değerlendirme raporunu paylaştı.

Raporda, 2023 üçüncü çeyrek bilançosuna yönelik geliştirilen tahmin ve gerçekleşmeler karşılaştırıldı. Buna göre söz konusu dönemde hasılat tahmin edilen tutarın yüzde 22 üzerinde gerçekleşerek 8.883 milyon TL seviyesinde oldu.

Brüt kâr ve faaliyet kârı ise en üst perdeden gerçekleşti. Brüt kâr tahmin edilen tutarın yüzde 64 üzerinde 3.414 milyon TL, faaliyet kârı ise yüzde 72 yukarıda 3.098 milyon TL olarak kayda geçti.

Faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr (FAVÖK) ise tahminlerin yüzde 53 üzerinde, 2.931 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Astor Enerji Hisse 30-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yıl Ocak ayında halka arz olan Astor Enerji’nin arz büyüklüğü 2,63 milyar TL olmuştu. ASTOR koduyla 12,50 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri, birinci yılına yaklaşırken 151 liraya kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Ancak hisseler son günlerde düşüş eğiliminde oldu. Aylık yüzde 13’e yakın kan kaybı yaşayan ASTOR, TSİ 16,23 itibarıyla hafif toparlanarak pozitif bölgeden ve 110,3 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın